Výběr českých nanoroušek, respirátorů a dezinfekce

Prstový pulzní oxymetr Yobekan 303

Kód: 1434
21 hodnocení
Značka: Yobekan
790 Kč –51 %
1434 prstovy pulzni oxymetr yobekan 303
790 Kč –51 % 389 Kč 321 Kč bez DPH
Na cestě
Možnosti doručení

Oxymetr Yobekan YBK303 je určen ke kontrole hladiny kyslíku v krvi. Pokud onemocníte COVID-19 a léčíte se doma, může být oxymetr užitečným nástrojem pro kontrolu dostatečného okysličení vaší krve.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oxymetr Yobekan 303 je určen ke kontrole hladiny kyslíku v krvi u osob s jakýmkoli typem onemocnění, které může tuto hladinu ovlivnit. Mezi tyto stavy patří např: Covid-19, chronická obstrukční plicní nemoc, astma, zápal plic, anémie, srdeční infarkt nebo srdeční selhání, vrozené srdeční vady.

Pomůže Vám posoudit, jak dobře funguje léčba, vyhodnotit, zda nepotřebujete pomoc s dýcháním, pomůže vám sledovat hladiny kyslíku během nebo po chirurgických zákrocích, zjistit, jak účinná je doplňková kyslíková terapie. Díky němu posoudíte svoji schopnost snášet zvýšenou fyzickou aktivitu.

Pulzní oxymetr je bezbolestný a spolehlivý způsob, jak mohou lékaři měřit hladinu kyslíku v krvi člověka.

Když dýcháte, kyslík vstupuje do vašich plic, prochází tenkými membránami a vstupuje do vašeho krevního oběhu - kde je pak zachycen červenými krvinkami a přenášen do různých orgánů.

Pulzní oxymetr je malé zařízení, které obvykle připne na špičku prstu, nebo klipsem na ušní lalůček a pomocí lomu infračerveného světla měří, jak dobře se kyslík váže na vaše červené krvinky. Oxymetr hlásí hladinu kyslíku v krvi pomocí měření nasycení kyslíkem, které se nazývá periferní kapilární nasycení kyslíkem, nebo SpO2.

 

 

Kde se používá a jak jej použít:

Pulzní oxymetr lze po nasazení na prst používat k měření saturace hemoglobinu a tepové frekvence, přičemž se na displeji zobrazuje intenzita tepu.

Výrobek je vhodný pro domácí použití, v nemocnici (na běžném nemocničním pokoji), v kyslíkových barech, sociálních zdravotnických organizacích, jakož i pro běžné měření kyslíkové saturace a tepové frekvence. Výrobek není určen k nepřetržitému, dlouhodobému sledování stavu pacienta. Pokud pacient trpí toxikózou vyvolanou oxidem uhelnatým, může při použití tohoto přístroje dojít k nadhodnocení, a proto se nedoporučuje přístroj za takových okolností používat.

 

 

Může pomoci oxymetr detekovat COVID-19?

Nový koronavirus, který způsobuje COVID-19, vstupuje do těla dýchacím systémem a způsobuje přímé poranění plic člověka zánětem a zápalem plic - oba mohou negativně ovlivnit, jak dobře se kyslík přenáší do krevního oběhu. Toto poškození kyslíkem může nastat v několika stádiích COVID-19, a to nejen u kriticky nemocných pacientů umístěných na ventilátorech.

Ve skutečnosti jsme klinicky pozorovali fenomén, kdy osoba s COVID-19 může mít velmi nízkou hladinu kyslíku, ale jinak vypadá dobře, nazývá se to „šťastná hypoxie“. Je to znepokojující, protože tito pacienti mohou být významně nemocnější, než se cítí, což si v lékařském prostředí určitě zaslouží větší pozornost.

Proto vás možná zajímá, jestli oxymetr může pomoci detekovat COVID-19.

Ne každý, kdo má pozitivní testy na COVID-19, však bude mít nízkou hladinu kyslíku. Existují lidé, kteří mohou mít doma velmi nepříjemný záchvat s horečkou, bolestmi svalů a GI, ale nikdy nevykazují nízkou hladinu kyslíku.

Lidé by neměli zaměňovat pulzní oxymetr za screeningový test na COVID-19. Mají-li normální hladiny kyslíku neznamená to, že jsou bez infekce. Pokud máte obavy ohledně expozice, je stále nutné formální testování.

Pulzní oxymetry mohou mít falešně nízké hodnoty, pokud máte oběhové problémy spojejné se špatným průtokem krve do končetin, jako jsou např. velmi studené ruce, vnitřní vaskulární onemocnění nebo Raynaudův fenomén. 

 

Parametry:

● Přesnost měření: v rozsahu 70% ~ 99% ± 2%,≤ 70%, žádná definice přesnosti
● Rozlišení: saturace krve kyslíkem ± 1%
● Pulzní frekvence: rozsah měření : 30 BPM ~ 240 BPM Přesnost měření: ± 3BPM nebo ± 1% z měřené hodnoty (vezme větší hodnotu)
● Model baterie: 2 AAA 1,5 V alkalické baterie (nejsou součástí balení)
● Spotřeba energie: méně než 30 mA
● Automatické vypnutí: automatické vypnutí po 8 sekundách bez vložení prstu
● 4 režim LCD displeje

 

 

VARTA BATERIE SUPERLIFE R03P/AAA/2003 BL4 4KUSY

 

 Čínská značka digitálních bezdotykových infračervených teploměrů. Teploměry disponují vizuálním alarmem při naměření horečky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.